اخبار حقوقی

 شما می توانید آخرین اخبار حقوقی کشور  و اخبار و مطالب مربوط به وکلای دادگستری را در  ادامه این  قسمت مشاهده  نمایید .

 

جزییات دیدار حسن روحانی با وکلا و حقوقدانان

جزییات دیدار حسن روحانی با وکلا و حقوقدانان رؤسای کانونهای وکلای دادگستری، هیات رئیسه و بازرسان اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری  و جمعی از وکلا و حقوقدانان در نشست صمیمی هم اندیشی و افطار با رئیس جمهور شرکت کردند.

عدم پذیرش دعوت افطار رئیس‌جمهور توسط رئیس کانون وکلای همدان

امروز رئیس‌جمهور حسن روحانی در ضیافت افطاری میزبان کانون‌های وکلای دادگستری خواهد بود اما رئیس کانون‌ وکلای همدان با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس اسکودا اعلام کرده‌ که به علت خلف وعده‌های متعدد و عدم حمایت از کانون‌ها توسط رئیس‌جمهور که خود را حقوقدان و وکیل معرفی می‌کند، این دعوت را نپذیرفته و در ضیافت افطار او شرکت نخواهد کرد.

اصلاح ماده مربوط به وکلای مورد تایید قوه قضاییه

اصلاح ماده مربوط به وکلای مورد تایید قوه قضاییه در کمیسیون حقوقینایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه در جلسه امروز موضوع ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری در خصوص وکلای مورد تایید قوه قضاییه در جرائم امنیتی اصلاح شد، اظهار کرد: این اصلاح در هفته گذشته قطعیت پیدا نکرده بود و رای آن استمزاجی بود.

برگزاری مراسم معارفه رییس جدید مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه

تأکید علی بهادری ، رییس جدید مرکز وکلا و کارشناسان بر  استقلال وکیل مراسم معارفه رئیس مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه روز گذشته، ۱۸ اردیبهشت، برگزار شد.

نظر رییس کانون وکلای مرکز از نحوه اصلاح ماده ۴۸ ا د ک

نظر رییس کانون وکلا از نحوه اصلاح ماده ۴۸ ا د ک قوه‌قضاییه برای جلوگیری از تکرار اشتباه در اصلاح تبصره ماده ۴۸ آیین دادرسی ورود کند عیسی امینی با صدور یادداشتی در خصوص اصلاحیه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بر تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری خواستار ورود رئیس قوه قضائیه به روند اصلاح آن شد و ملاحظات خود درباره اصلاح صورت گرفته را مطرح کرد.

اصلاح ماده ۴۸ قانون ا د ک در خصوص انتخاب وکیل در جرایم امنیتی

اصلاح ماده ۴۸ قانون ا د ک در خصوص انتخاب وکیل در جرایم امنیتی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از اصلاح تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادسری کیفری در این کمیسیون خبر داد و گفت: پیشتر طبق تبصره این ماده باید وکلای متهمین جرایم مذکور در ماده از سوی قوه قضائیه معرفی می‌شدند که این ماده اصلاح شد.

دادنامه برگزیده جایزه حقوق شهروندی دانشگاه علامه طباطبایی

تفسیر به نفع متهم با تکیه به اسناد داخلی و بین‌المللی مراسم تقدیر از برگزیدگان جایزه حقوق شهروندی دانشگاه علامه طباطبائی روز سه‌شنبه هفته گذشته برگزار شد.در این مراسم، تندیس بخش برترین تصمیم قضایی به‌طور مشترک به حشمت‌الله رستمی درون‌کلا قاضی دادگاه تجدیدنظر استان مازندران و علی عزیزی، قاضی شعبه ۱۱۴۱ دادگاه کیفری ۲ تهران تعلق گرفت.

به دلیل قضیه مرتضوی دید خوبی به دادستان نبود

به دلیل قضیه مرتضوی دید خوبی به دادستان نبوددادستان سابق تهران اقدامات انجام شده در دادستانی تهران طی دوران مسئولیتش در این سمت را تشریح کرد.به گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت آبادی در مراسم معارفه دادستان جدید تهران که صبح امروز در مجتمع قضائی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: مهمترین وجهه و بعد کاری دادستان تعقیب امر جزایی و پاسخ کیفری و مقابله‌ای با جرایم است.

مهمترین اخبار حقوقی هفته دوم اردیبهشت ۹۸

مهمترین اخبار حقوقی هفته دوم اردیبهشت ۹۸تغییرات جدید در دستگاه قضایی، احضار مهناز افشار، بازداشت محسن فروزان و همسرش، ختم رسیدگی به پرونده موسسات مالی و ... گزیده اخبار حقوقی هفته گذشته بودند.به گزارش ایسنا، گزیده اخبار حقوقی و سخنان رئیس قوه قضائیه در مراسم‌های مختلف اردیبهشت ۹۸

توضیحات وکیل مدافع «مهناز افشار» درباره پرونده موکلش

توضیحات وکیل مدافع «مهناز افشار» درباره پرونده موکلش مهناز افشاروکیل مدافع «مهناز افشار» توضیحاتی را پیرامون پرونده موکلش ارایه داد.