اخبار حقوقی

 شما می توانید آخرین اخبار حقوقی کشور  و اخبار و مطالب مربوط به وکلای دادگستری را در  ادامه این  قسمت مشاهده  نمایید .

 

ممنوعیت زندان به جهت نپرداختن مهریه

حذف زندان به جهت نپرداختن مهریه سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از حذف موضوع زندان برای مهریه در بررسی‌های کمیسیون متبوع خود خبر داد.

تصویب طرح تشدید مجازات اسید پاشی در شورای نگهبان

تصویب طرح «تشدید مجازات اسید پاشی» در شورای نگهبان سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح تشدید مجازات اسید پاشی خبر داد.

نتایج آزمایش مراکز مجاز ناباروری در پرونده‌ اهداء جنین معتبر است

آزمایشات مراکز مجاز ناباروری در پرونده‌های اهداء جنین  برای دادگاه ها معتبر می باشد رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد گفت: آزمایشات صورت گرفته توسط مراکز مجاز ناباروری در رابطه با پرونده‌های اهداء جنین از لحاظ قانونی، معتبر بوده و نیازی به تکرار آن توسط پزشکی قانونی نیست.

امکان ادامه تحصیل  برای افرادی که دوبار کنکور داده‌اند

امکان ادامه تحصیل  برای افرادی که دوبار کنکور داده‌اند هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک بند از دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سال ۹۷، شرکت داوطلبانی که در دوره های قبلی کنکور پذیرفته شده اند را برای سال‌های بعد بلامانع دانست.

نحوه ثبت‌نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه

ثبت‌نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه   معاونت [...]

منتظری: دیروز ۵ قاضی فاسد را از دستگاه قضا جدا کردیم

دادستان کل کشور گفت: دیروز در محکمه عالی، ۵ قاضی فاسد را از دستگاه قضا جدا کردیم. نباید دستگاه قضایی با حضور اندک افراد فاسد چهره نورانی قضات را مخدوش کند و چند نفر فاسد در حوزه قضا یا حوزه اداری نباید بدنه توانمند دستگاه را بد نشان دهد. 

توسط |۱۳۹۸-۷-۲۱ ۱۷:۰۹:۴۰ +۰۳:۳۰۲۱ام مهر, ۱۳۹۸|دسته‌ها: اخبار حقوقی|برچسب‌ها: , , |بدون دیدگاه

hwghp طرح تشدید مجازات اسیدپاشی

طرح تشدید مجازات اسیدپاشی اصلاح شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاحاتی را در طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن اعمال کردند.

توسط |۱۳۹۸-۷-۲۱ ۱۶:۵۸:۵۲ +۰۳:۳۰۲۱ام مهر, ۱۳۹۸|دسته‌ها: اخبار حقوقی|برچسب‌ها: , , |بدون دیدگاه

پایان دعواها بر سر آزمون سردفتری ۹۷؛ شکایت سازمان بازرسی هم رد شد

هیئت تخصصی دیوان عدالت اداری شکایت سازمان بازرسی کل کشور و جمعی از شرکت‌کنندگان آزمون سردفتری سال ۹۷ مبنی بر ابطال این آزمون را وارد ندانست و رد کرد.

آغاز به کار بنیاد حقوقی بهمن کشاورز

بنیاد حقوقی بهمن کشاورز آغاز بکار کرد طی مراسمی در قالب همایش سراسری اخلاق و حقوق، بنیاد حقوقی بهمن کشاورز، رسما آغاز به کار کرد.

جزئیات پرونده قضایی محسن لرستانی به اتهام فساد فی الارض 

جزئیات پرونده قضایی محسن لرستانی به اتهام فساد فی الارض  در حالی که خبر بازداشت محسن لرستانی روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفته است، خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان به اطلاعات جدیدی از علت بازداشت این خواننده معروف دست پیدا کرد.