آمار زندانیان مشمول عفو رهبری ۲۲ بهمن ۹۷

رئیس سازمان زندان‌ها از عفو بیش از ۳۶۰۰۰ نفر از زندانیان سراسر کشور در ادامه اجرای بخشنامه عفوگسترده زندانیان، خبر داد.

توسط |۱۳۹۷-۱۱-۳۰ ۱۶:۵۸:۲۲ +۰۳:۳۰۳۰ام بهمن, ۱۳۹۷|دسته‌ها: اخبار حقوقی|برچسب‌ها: , , |بدون دیدگاه

اظهارات معاون دادستان کل کشور درباره  سایت دیوار و شیپور

معاون دادستان کل کشور در فضای مجازی گفت: از ابتدای سال جلسات مکرری با مسئولان سایت دیوار برگزار شده اما اشکال اساسی در این سایت دو بحث پرداخت بیعانه و عدم احراز هویت است.

اولین جلسه محاکمه فریدون و مرتبطین برگزار شد

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون و مرتبطین وی در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار شد.

توسط |۱۳۹۷-۱۱-۳۰ ۱۶:۵۷:۴۳ +۰۳:۳۰۳۰ام بهمن, ۱۳۹۷|دسته‌ها: اخبار حقوقی|برچسب‌ها: |بدون دیدگاه

مهمترین اخبار حقوقی هفته سوم بهمن ۹۷ 

مهمترین اخبار حقوقی هفته سوم بهمن ۹۷  موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات گسترده محکومان، پایان [...]

آمار ازدواج و طلاق در سال ۱۳۹۶

یک سوم ازدواج‌های ایران در سال ۹۶ منجر به طلاق شدو در هر ساعت ۲۱ طلاق ثبت گردید. رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق با بیان اینکه در سال ۹۶ در ایران ساعتی ۲۱ واقعه طلاق و ۷۰ واقعه ازدواج به ثبت رسید،گفت: در کل نزدیک به یک سوم ازدواج‌های ایران در سال ۹۶ منجر به طلاق شد.

مشمولان عفو رهبری به مناسبت ۲۲ بهمن ۹۷

ببه مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله مبارک فجر و ۲۲ بهمن جمع زیادی از محکومان دادگاههای عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی که تا تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ محکومیت آنان قطعیت یافته و واجد شرایط استفاده از عفو یا تخفیف مجازات تشخیص داده شده‌اند با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی مشمول عفو و تخفیف مجازات قرار گرفته و از رأفت اسلامی بهره‌مند شدند.

امکان تردد بدون بازرسی وکلا به مراکز قضایی تهران 

طبق توافق حاصله میان دادگستری کل استان تهران و کانون وکلای مرکز، از این پس وکلا بدون بازرسی و با موبایل وارد اماکن قضایی تهران می‌شوند.

دو عضو شورای شهر تهران به دادسرا احضار شدند

صبح امروز ناهید خداکرمی و محمود میرلوحی، دو عضو شورای شهر تهران به دادسرا احضار شدند. به گزارش ایسنا. محمود میرلوحی صبح امروز به دلیل شرکت در دادسرا در جلسه شورای شهر حضور نداشت، هرچند که در ابتدای جلسه شورای شهر و قبل از آغاز جلسه با حضور بر صحن شورا در مورد جلسه دادسرایش با اعضای شورای شهر صحبت کرد.

اخبار حقوقی هفته دوم بهمن ماه ۹۷

اعلام ختم رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه، صدور حکم پرونده معاون وقت مدیر شعب بانک تجارت کرمان، برگزاری دادگاه متهمان جاسوسی از مراکز نظامی کشور و ... از جمله اخبار حقوقی و قضایی هفته‌ای که گذشت بودند.

عفو گسترده زندانیان به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب

رئیس سازمان زندان‌ها از بررسی عفو گسترده زندانیان به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب در جلسه کمیسیون عفو روز دوشنبه هفته جاری خبر داد و گفت: پس از تأیید ریاست قوه قضاییه و تصویب مقام معظم رهبری، جزئیات اعلام خواهد شد.