اخبار حقوقی

 شما می توانید آخرین اخبار حقوقی کشور  و اخبار و مطالب مربوط به وکلای دادگستری را در  ادامه این  قسمت مشاهده  نمایید .

 

جزئیاتی جدید از باند بزرگ جعل مدارک دانشگاهی

جزئیاتی جدید از باند بزرگ جعل مدارک دانشگاهی روز گذشته خبر رسید که با تلاش حراست دانشگاه آزاد اسلامی و مراجع امنیتی و قضایی یک باند بزرگ جعل مدارک دانشگاهی در سطح کشور کشف و متلاشی شد.

نامه جمعیت حقوقدانان ایرانی به دبیرکل سازمان ملل در خصوص طرح معامله قرن

نامه جمعیت حقوقدانان ایرانی به دبیرکل سازمان ملل در خصوص طرح معامله قرن رئیس جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر در رابطه با طرح معامله قرن نامه‌ای را خطاب به دبیرکل سازمان ملل ارسال کرد.

مهمترین اخبار حقوقی هفته سوم خرداد ۱۳۹۸

اخبار حقوقی هفته سوم خرداد ۹۸ در ادامه نظر خوانندگان محترم به اهم اخبار حقوقی ایران در هفته سوم خردادد سال ۱۳۹۸ جلب می نماییم . آخرین وضعیت پرونده «حسین فریدون» و قتل «استاد» گزیده اخبار حقوقی هفته‌ای که گذشت آخرین وضعیت پرونده شهردار سابق تهران، صدور کیفرخواست متهمان قتل یک زندانی در فشافویه و ختم رسیدگی به پرونده پدیده و... گزیده اخبار حقوقی هفته گذشته بود.

آگهی آزمون قضاوت ۹۸

آگهی آزمون قضاوت ۹۸ ویژه دانشگاهیان و طلاب جزییات ثبت‌نام و برگزاری آزمون قضاوت سال ۱۳۹۸ (جذب عمومی دانشگاهی و حوزوی) منتشر شد. بر اساس این آگهی، مهلت ثبت‌نام داوطلبان از ۴ تیرماه آغاز می‌شود و داوطلبان ایثارگر نیز می‌بایست در همین آزمون شرکت کنند. پذیرش زنان نیز با محدودیت‌هایی روبروست.

بررسی ثبت و ضبط اموال مسئولان

بررسی ثبت و ضبط اموال مسئولان قوه قضاییه در راستای اجرای قانون رسیدگی به دارایی‌های مسئولان، می‌خواهد سامانه‌ای برای ثبت اموال مسئولان‌ راه‌اندازی کند.

اخبار حقوقی هفته دوم خرداد ۹۸ 

 مهمترین اخبار حقوقی هفته دوم خرداد ۹۸  در این مطلب نظر خوانندگان محترم را به  مهمترین خبرهای حوزه‌های مختلف حقوقی و قضائی در دومین هفته خردادماه جلب می نماییم .

انتقاد معاون اول قوه قضاییه از عملکرد برخی از مؤسسات حقوقی

انتقاد معاون اول قوه قضاییه از عملکرد برخی از مؤسسات حقوقی معاون اول قوه قضاییه گفت: عملکرد برخی از مؤسسات حقوقی نه تنها به ضرر نهاد وکالت و قضاوت بلکه به ضرر جامعه است.

مجازات بی حجابی 

مجازات بی حجابی  جانشین معاون حقوقی و امور مجلس ناجا گفت: در تبصره ماده ۶۳۸، قانون گذار به طور واضح عنوان کرده زنانی که بدون حجاب در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ۱۰روز تا ۲ ماه و یا از ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال جزای نقدی محکوم می‌شوند.

اولین جلسه دادگاه مردی که با  درفش به زنان تعرض می کرد

اولین جلسه دادگاه مردی که با  درفش به زنان تعرض می کرد اولین جلسه دادگاه مردی که در خیابان به زنان تعرض می کرد، صبح امروز شنبه ۱۱ خرداد ماه در دادگاه انقلاب برگزار شد.

تعیین تکلیف نحوه گذراندن دوره کار آموزی توسط کارآموزان وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه

نحوه گذراندن دوره کار آموزی ،  کارآموزان وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه تعیین تکلیف نحوه گذراندن دوره کار آموزی ،  کارآموزان وکالت مرکز مشاوران قوه قضاییه بین دو آیین‌نامه سابق و مؤخر حق انتخاب دارند با دستور رئیس مرکز کانون وکلا، مشاوران و کارشناسان قوه قضائیه درباره تعیین تکلیف پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت سال ۱۳۹۶ این مرکز به هیأت استانی ابلاغ و ارسال شد.