پیش بینی جذب ۴۰۰۰ نقاضی در برنامه ششم توسعه 

پیش بینی جذب ۴۰۰۰ نقاضی در برنامه ششم توسعه   قائم مقام مرکز آموزش قوه قضاییه از پیش بینی جذب چهار هزار نیروی قضائی در برنامه ششم توسعه خبر داد. متن اطلاعیه منتشر شده از سوی  معاونت منابع انسانی دادگستری کل استان کرمان به شرح زیر است: بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان دانشگاهی و حوزوی در استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان که متقاضی ثبت نام و شرکت در جذب تصدی منصب قضاء در سال ۱۳۹۸ می‌باشند، می‌رساند که فرایند ثبت نام جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء ویژه مناطق محروم استان‌های جنوب شرق کشور آغاز گردید.

بررسی پرونده قضایی فعالان اقتصادی در شوراهای حل اختلاف شهرک های صنعتی

بررسی پرونده قضایی فعالان اقتصادی در شوراهای حل اختلاف شهرک های صنعتی رییس‌کل دادگستری استان خراسان رضوی گفت: بر اساس تاکید رییس قوه‌قضاییه، پرونده‌های قضایی فعالان اقتصادی در حوزه اشتغال و سرمایه‌گذاری، ابتدا در شوراهای حل اختلاف مستقر در شهرک‌های صنعتی و کمیسیون‌های حل اختلاف بررسی شود.

نحوه گرفتن وکیل معاضدتی 

نحوه گرفتن وکیل معاضدتی  از مردم توان پرداخت حق‌الوکاله را ندارند. درنتیجه، یا از طرح دعوا در محاکم خودداری می‌کنند و یا بدون تعیین وکیل و با این فکر که حتماً نتیجه‌ دعوا به نفع طرف مقابل‌شان که وکیل قدرتمندی در اختیار دارد خواهد بود، به طرح دعوا می‌پردازند. قانون‌گذار برای این اشخاص راه‌حل مناسبی  برای گرفتن وکیل رایگان پیش‌بینی کرده است

امکان اعتراض مجدد به نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۸

امکان اعتراض مجدد به نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۸ علی بهادری جهرمی:با پرداخت ۵۰ هزار تومان برای هر درس می‌توانید درخواست بازبینی حضوری کارنامه خود را ثبت کنید به نفرات آخر قبولی برای بالا رفتن از این مرحله ارفاق شده است

نصب «کارت خوان» جلوی فرار مالیاتی وکلا را می‌گیرد؟

 گفته می‌شود که وکلای کشور فرار مالیاتی ۱۲هزار میلیاردی دارند، این در حالی است که طبق اعلام سازمان امور مالیاتی امروز مهلت وکلا برای نصب «کارتخوان» به اتمام می‌رسد.  اطلاعیه مهم سازمان امور مالیاتی کشور با موضوع فراخوان صاحبان حرف و مشاغل مشمول نصب، راه‌اندازی و استفاده از سامانه صندوق فروش در روزنامه رسمی منتشر شد.

اتمام مهلت “وکلا” برای نصب کارتخوان

پس از الزام پزشکان به نصب کارتخوان به منظور شفاف شدن درآمد، نوبت به وکلا رسید که طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، وکلا تا پایان دی‌ماه فرصت داشتند که در سامانه صندوق مکانیزه فروش ثبت‌نام کنند؛ لذا امروز این مهلت به پایان می‌رسد. به گزارش ایس اطلاعیه سازمان امور مالیاتی درباره استفاده الزامی ۱۵ صنف جدید از کارتخوان منتشر شد  اطلاعیه مهم سازمان امور مالیاتی کشور با موضوع فراخوان صاحبان حرف و مشاغل مشمول نصب، راه‌اندازی و استفاده از سامانه صندوق فروش در روزنامه رسمی منتشر شد.

اعلام زمان نتایج آزمون جذب داوطلبان تصدی امر قضا در سازمان قضایی نیروهای مسلح

اعلام زمان نتایج آزمون جذب داوطلبان تصدی امر قضا در سازمان قضایی نیروهای مسلح معاونت منابع انسانی قوه قضائیه از اعلام نتایج آزمون جذب داوطلبان تصدی امر قضا در سازمان قضایی نیروهای مسلح ظرف یک ماه آینده خبر داد.

آگهی مصاحبه و تعیین ظرفیت آزمون وکالت سال ۱۳۹۸ مرکز وکلای قوه قضائیه

آگهی مرحله دوم آزمون وکالت سال ۱۳۹۸ مرکز وکلای قوه قضائیه ضمن عرض تبریک به پذیرفته شدگان مرحله اول به اطلاع می‌رساند که باید مطابق مراحل ذیل اقدام نمایند: اول: بر اساس برنامه زمان‌بندی به پذیرفته شدگان پیامکی به شماره اظهار شده در زمان ثبت نام ارسال خواهد شد تا از طریق لینک ارسالی در تاریخ مقرر در سامانه اینترنتی ثبت نام نمایند.

شرایط و نحوه تعیین وکیل تسخیری

هر آن‌چه باید در مورد “وکیل تسخیری” بدانید هنگامی که جرمی رخ می‌دهد، شخصی به‌نام متهم تحت تعقیب قرار می‌گیرد که ممکن است بی‌گناه یا گناه‌کار باشد. بااین‌حال، در جریان رسیدگی قضایی برای رسیدن به نتیجه‌ درست و عادلانه، باید شخصی به‌عنوان وکیل تعیینی و یا وکیل تسخیری متهم  در روند رسیدگی و محاکمه دخالت داشته باشد تا بتواند از حقوق او دفاع کند .

اعلام نتایج آزمون وکالت ۹۸ کانون وکلا

نتایج آزمون وکالت سال ۹۸ اعلام شد نتایج آزمون کارآموزی وکالت کانون‌های وکلای دادگستری سال ۹۸ اعلام شد.