دانستنی هایی در مورد جعل اسم ، دسته چک و  جلب سیار

جعل اسم ، دسته چک و  جلب سیار جعل اسم و شغل در قرارداد‌ها  جعل عنوان یا نام یکی از پرتکرارترین روش‌های کلاهبرداری در قراردادهای ملکی و تجاری است؛ در این کار هر یک از جاعلان و کلاهبرداران با استفاده از نام و عنوان جعلی اقدام به کلاهبرداری می‌کنند، اما انجام این کار از طریق قانونی قابل پیگیری است.  اگر شخصی در قراردادهای تجاری و ملکی، نام خود را جعل کرده باشد، از طریق قانونی قابل پیگیری است.

آرای غیابی در پرونده های  کیفری و حقوقی

آرای غیابی در پرونده های  کیفری و حقوقی یکی از اصول مهمی که دادگاه‌های حقوقی و کیفری باید در رسیدگی به پرونده‌ها رعایت کنند، حضوری‌ بودن رسیدگی است. رعایت این اصل همواره برای مراجع قضایی امکان‌پذیر نیست و به همین دلیل، در برخی از موارد با رأیی تحت عنوان رأی غیابی مواجه می‌شویم.

تغییر «حق فنی ابطال‌شده» داروخانه‌ها به «تعرفه خدمات دارویی» !

تغییر «حق فنی ابطال‌شده» داروخانه‌ها به «تعرفه خدمات دارویی» ! دریافت حق فنی از سوی داروخانه‌ها ازجمله مسایلی است که هرچند وقت یک‌بار خبرساز می‌شود. داروسازان معتقدند خدمات آنان در زمره خدمات تشخیصی، بهداشتی و درمانی است؛ اما بیماران حق فنی را هزینه‌ای اضافه می‌دانند که در برابر آن خدمتی دریافت نمی‌کنند و برای احقاق حقشان در این مورد به دیوان عدالت اداری مراجعه کرده و خواهان ابطال آن می‌شوند.

دستور رییس قوه قضاییه درباره تجدیدنظر در آرای یکی از شعب دادگاه انقلاب

دستور رییس قوه قضاییه درباره تجدیدنظر در آرای یکی از شعب دادگاه انقلاب یک مقام آگاه از صدور دستور ویژه رییس قوه قضاییه در خصوص احکام صادره در برخی پرونده‌های اخیر خبر داد.

مجازات نقض حریم خصوصی و حق خلوت دیگران

مجازات نقض حریم خصوصی و حق خلوت حریم خصوصی حداقل به دو معنی به‌کار می‌رود: در معنای اول مفهوم حوزه‌ای خصوصی و تعرض‌ناپذیر از حیات فردی انسان است. در معنای دوم (که تا حدودی توأم با مسامحه در تعبیر نیز هست) به‌معنای حق افراد در مصونیت از تعرض نسبت به حریم خصوصی به مفهوم اول است و می‌توان آن را حق بهره‌مندی از حریم خصوصی نیز نام نهاد. اصطلاح حریم خصوصی، بیشتر در همین معنی آخر به‌کار می‌رود.

جمع آوری همه قوانین جزایی تحت کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی

جمع آوری همه قوانین جزایی تحت کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد مصدق معاون حقوقی قوه قضاییه در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار گروه قضایی و حقوقی خبرگزاری میزان، درباره فعالیت کمیسیون‌های متعدد این معاونت در راستای برنامه تحولی قوه قضاییه، گفت: در دوره جدید ریاست قوه قضاییه و تاکید نسبت به اینکه در همه قسمت‌ها باید رویکرد علمی وجود داشته باشد، این معاونت نیز برنامه‌های خود را بر اساس رویکرد رئیس قوه قضاییه در نظر گرفته است.

تفاوت‌های دعاوی خصوصی و عمومی

تفاوت‌های دعاوی خصوصی و عمومی اگر مورد شکایت شاکی از مصادیق حق‌الناس باشد، دعوی او دعوی خصوصی است. اما اگر از جمله حق‌الله یا دعاوی با جنبه الهی مانند حدود و غیرخصوصی که بیشتر بحث زیان جامعه مطرح است، باشد، دعوی او دعوی عمومی محسوب می‌شود.

چه کسانی از متوفی ارث می‌برند؟

مشاوره حقوقی ارث اگر نیاز به اخذ مشاوره تلفنی با [...]

قرار کفالت و نکاتی مهم در مورد آن

مشاوره حقوقی کفالت اگر نیاز به اخذ مشاوره تلفنی با [...]

دلال در برابر ارزش و جنس کالای مورد معامله مسئول است

دلال در برابر ارزش و جنس کالای مورد معامله [...]