مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنیدر مشاوره حقوقی تلفنی شما می توانید از مشاوره وکلای متخصص و مجرب این موسسه ، از اقصی نقاط کشور بهره‌مند شوید. و می توانید پس از مشاوره با وکلای مربوطه تصمیم بهتر و جامع‌تری در خصوص نحوه پیگیری پرونده یا رفع مشکل حقوقی خود بگیرید.

اعتراض ثالث اجرایی در دعوای کیفری

اعتراض ثالث اجرایی در دعوای کیفری در دعوی کیفری محکوم‌له برای وصول دیه خود اموالی را به عنوان اموال محکوم‌‌علیه، بازداشت کرده است. در چنین شرایطی اگر شخص ثالثی مدعی مالکیت این اموال باشد، چه اقدام حقوقی باید انجام دهد؟

معنی اجراییه و نحوه صدور آن به زبانی ساده

اجراییه و نحوه صدور آن به زبانی ساده در محاکم دادگستری اجرای حکم منوط به صدور و ابلاغ اجراییه به فردی که محکوم شده است می باشد به عبارت دیگر صرفا حضور در جلسات دادرسی ، ارائه دفاع و صدور حکم به نفغ خواهان برای اجرای حکم کافی نیست و بعد از طی شدن تمام این مراحل ، ذی نفع پرونده می بایست از دادگاه تقاضای صدور اجراییه نماید .

قانون اجراي احكام مدني

‌متن کامل قانون اجراي احكام مدني ‌مصوب ۱۳۵۶٫۸٫۱ ‌فصل [...]

نحوه شناسایی و توقیف حساب های بانکی

مشاوره تلفنی با وکیل برای توقیف اموال اگر نیاز [...]

بررسی حقوقی حمله دو سگ به دختر ۱۰ ساله

بهمن کشاورز با اشاره به حمله دو سگ به یک دختر ۱۰ ساله در لواسانات گفت: مساله نگهداری حیوانات از مدت‌ها پیش موضوع بحث بوده و مواردی نیز باعث پیچیده‌تر شدن موضوع شده است.

امکان دریافت نیم عشر اجرایی پس از گذشت ۱۰ روز از ابلاغ اجراییه

امکان دریافت نیم عشر اجرایی پس از گذشت ۱۰ روز از ابلاغ اجراییه محکوم‌له گذشت کندنظریه مشورتی امکان دریافت نیم عشر اجرایی اگر پس از  ۱۰ روز از ابلاغ اجراییه محکوم‌له گذشت کندسوال در مورد تفسیر مواد ۱۶۰ و ۱۶۱ قانون اجرای احکام مدنی در خصوص پرونده‌های اجرای احکام که پس از انقضای مدت ۱۰ روز از تاریخ ابلاغ اجراییه، محکوم‌له گذشت می‌کند آیا حق‌الاجرا بر محکوم‌علیه تحمیل می‌شود یا خیر؟

منظور از هزینه‌‌ های اجرایی

منظور از هزینه‌‌ های اجرایی نظریه مشورتی در مورد منظور از هزینه‌‌ های اجراییسوال نظر به اینکه در بند ۲ ماده ۱۵۸ قانون اجرای احکام مدنی، مصادیق هزینه‌‌های اجرایی به صورت تمثیلی بیان شده است، اعلام کنید در صورتی که مال موضوع مزایده، حق سرقفلی بوده و مالک به صورت کلی موافقت خود را با فروش سرقفلی اعلام کرده باشد، آیا مالک حسب عرف حاکم بر نقل و انتقال سرقفلی می‌تواند درصدی از مبلغ معامله را جهت حضور در دفترخانه مطالبه کند؟

نحوه اجرای احکام قضایی

نحوه اجرای احکام قضایی برای اجرای احکام قضایی، کسی که حکم به سود او صادر شده است باید درخواست صدور اجراییه کند. یعنی وقتی رایی صادر شد، خود به خود اجرا نمی‌شود، بلکه کسی که رأی به سود او صادر شده است باید اجرای آن را تقاضا کند و به دنبال آن اجراییه صادر می‌شود.

وثیقه گذاشتن اموال شرکت توسط مدیر عامل

وثیقه گذاشتن اموال شرکت توسط مدیر عامل نظریه مشورتی در مورد وثیقه گذاشتن اموال شرکت توسط مدیر عامل سوال مدیرعامل یکی از شرکت‌های سهامی خاص مرتکب بزه موضوع ماده۱۸۰ قانون کار یا هر جرم دیگری شده است. بر اساس اساسنامه شرکت مدیرعامل حق انعقاد کلیه عقود اسلامی را دارا است.