آغاز به کار دادرسی الکترونیکی در استان البرز

رییس‌کل دادگستری استان البرز گفت: با آغاز به کار دادرسی الکترونیکی، این امکان برای قضات رسیدگی‌کننده وجود دارد که با استفاده از سیستم‌های صوتی و تصویری در اختیار و با برقرای ارتباط امن در بستر شبکه داخلی با زندان‌های استان البرز، دادرسی را انجام دهند.

دادرسی الکترونیکی در استان البرز طی آیینی با حضور مسئولان ارشد دادگستری این استان آغاز به کار کرد. حسین فاضلی، رییس‌کل دادگستری استان البرز در حاشیه آیین افتتاح دادرسی الکترونیکی در این استان با اشاره به اینکه این طرح می‌تواند تحولی در امر رسیدگی به پرونده‌های قضایی در استان البرز باشد، گفت: دادرسی الکترونیکی در راستای ماده ۶۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری می‌تواند به کاهش مراجعات و تسریع در رسیدگی‌ها منجر شود.
وی افزود: این طرح در مرحله نخست در ساختمان دادگستری کل استان البرز، دادسرای کرج، مجتمع حقوقی کرج، دادسرای ساوجبلاغ و فردیس راه‌اندازی شده است و مترصد هستیم در تمامی شعب استان البرز این بستر را مهیا کنیم.
رییس‌کل دادگستری استان البرز با اشاره به تعداد زیاد پرونده‌های ورودی در این استان، اجرای این طرح را زمینه‌ساز کاهش هزینه‌ها دانست و تصریح کرد: با آغاز به کار دادرسی الکترونیکی، این امکان برای قضات رسیدگی‌کننده وجود دارد که با استفاده از سیستم‌های صوتی و تصویری در اختیار و با برقرای ارتباط امن در بستر شبکه داخلی با زندان‌های استان البرز، دادرسی را انجام دهند.