مهمترین خبر های حقوقی هفته سوم دی ماه ۹۷

هفته‌ای که سپری شد همراه با اتفاقات مختلفی در حوزه حقوقی و قضایی بود که در این خصوص مسئولان قضایی و حقوقی نقطه نظرات خود را اعلام کردند، همچنین خبرهای جدیدی در رابطه با پرونده‌های حقوقی مهم در سطح کشور اعلام شد.

به گزارش ایسنا، این خبر مروری است بر مهمترین خبرهای حقوقی و قضایی در هفته‌ای که سپری شد.

سخنگوی شورای نگهبان: فقط دو ایراد CFT رفع شده است

اولین خبر مهمی که صبح شنبه -۱۵ آذرماه- منتشر شد خبری از سخنگوی شورای نگهبان بود که در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: از ایرادات مدنظر شورای نگهبان به لایحه  CFTفقط دو ایراد رفع شد، اما سایر ایرادات به قوت خود باقی است.

محکومیت شهرام جزایری به حبس

عباس جعفری دولت آبادی در حاشیه نشست با رییس اتاق تعاون ایران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده شهرام جزایری نیز اظهار کرد: پرونده شهرام جزایری که در یکی از شهرستان‌ها دستگیر شده بود، چند وقت پیش به صدور کیفرخواست منجر گردید و این فرد در دادگاه بدوی به حبس نسبتا طولانی محکوم شده است، ولی از آنجایی که حکم قطعی نیست پس از قطعیت، میزان آن اعلام خواهد شد.


پرونده سکه ثامن؛ ۲۵۰ میلیارد بدهی، صد میلیارد موجودی

دادستان تهران هم در اولین روز این هفته گفت: در پرونده سکه ثامن با بدهی ٢٥٠ میلیارد تومانی، حدود صد میلیارد تومان موجود است.

جعفری دولت آبادی همه دستگاه‌های دولتی و خصوصی را به ایمن سازی مسیرها و وسایل نقلیه و تست سلامت رانندگان و ساختمان‌ها مکلف کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این پرونده به سلسله اسباب نزدیک به حادثه مثل جاده، نوع اتومبیل، قرارداد پیمانکار، شیوه نظارت پیمانکار و شیوه نظارت دانشگاه توجه داریم.

برگزاری پودمان آموزشی ویژه قضات آزمایشی در قم

پودمان آموزشی ویژه قضات آزمایشی به مدت سه روز از سوی مرکز آموزش معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در سالن مدیریت آموزش کارآموزان قضایی قم هم برگزار شد که شرکت کنندگان حدود ۲۵ نفر از استان‌های البرز، اصفهان و زنجان در این پودمان حضور داشتند. و رفصل‌های آموزشی این دوره عبارتند از  بررسی ” قرارهای نهایی “، “قرارهای تامین “، ” رسیدگی به جرائم اشخاص حقوقی “، ” تحقیقات مقدماتی “، ” بررسی تعدد و تکرار ” و ” قواعد صلاحیت “.

نظر شورای نگهبان درباره چند مصوبه

نظر شورای نگهبان درباره چند مصوبه مجلس اعلام شد که عبارتند از: طرح اصلاح قانون صدور چک که با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

از دیگر مصوباتی که شورای نگهبان در مورد آنها نظر داد عبارتند از: لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در همکاری تایید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا ــ اقیانوسیه از دیگر مصوبات بود و طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم، طرح اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور،‌ اصلاح اساسنامه شرکت فناوری‌های پیشرفته ایران، اصلاح اساسنامه شرکت بازآفرینی شهری ایران، اساسنامه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته

محکومیت ۱۱ میلیون یورویی در قزوین

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین هم از محکومیت دو شرکت واردکننده کالا به دلیل عدم ایفای تعهدات ارزی در این استان خبر داد و گفت: واحد ارزی یکی از بانک‌های استان قزوین در خصوص عدم ایفای تعهد واردکنندگان کالا در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی با اعتباری در مجموع به مبلغ بیش از ۱۱ میلیون و ۱۳۰ هزار یورو که برای ترخیص کالا تحویل‌شده بود جهت تعقیب و اعاده ارز خارج‌شده از کشور شکایتی تنظیم و به این اداره کل ارسال کرد.

انتقال اجساد از تهران به عهده پزشکی قانونی نیست

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران هم در اولین روز این هفته اعلام کرد که کار انتقال اجساد از تهران به شهرستان‌ها به عهده پزشکی قانونی نیست و اجساد توسط آمبولانس‌های سازمان بهشت زهرا به شهرستان‌ها منتقل می‌شوند.

ستاد دیه تهران: به پویش «هفت سین خورشید» بپیوندید

ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد نمایندگی استان تهران با معرفی پویش هفت سین خورشید اعلام کرد: قصد داریم در این پویش لبخند بر لبان کودکانی بنشانیم که پدر یا مادرشان به خاطر بدهی، تصادف یا حادثه غیرعمد در زندان به سر می‌برند. بی تردید الگوهایی مانند دانشجوی مرحوم سجاد پوراحسان که سه روز قبل از پرواز آسمانی اش بدهی مرد مستأجری را به صاحبخانه اش پرداخت و وی را آزاد کرد، چراغی روشن در این راه خواهد بود.

انتقاد دادستان گرگان از ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها

دادستان عمومی مرکز گلستان هم با انتقاد از ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها، گفت: اگر ساختمانی با تخلف ساخته شده چرا باید با تشکیل یک کمیسیون و اخذ جریمه، از این کار غیرقانونی چشم پوشی کرد؟

۱۲ هزار و ۲۶۱ نفر در تصادفات ۸ ماهه امسال جان باختند

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که طی حوادث رانندگی ۸ ماه امسال (۱۳۹۷)، ۱۲ هزار و ۲۶۱ نفر جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به سال گذشته (۱۳۹۶)، ۰.۹ درصد افزایش را نشان می دهد. همچنین از مجموع ۱۲ هزار و ۲۶۱ نفری که در تصادفات ۸ ماهه امسال جان باخته اند، ۹۵۸۷ نفر مرد و ۲۶۷۴ نفر زن بودند.

دشمن تلاش می‌کند عفاف و حجاب به امری اختیاری تبدیل شود

دادستان تهران گفت: دشمن تلاش می‌کند تا عفاف و حجاب به امری اختیاری تبدیل شود؛ به همین دلیل با تحریک عده‌ای برای برداشتن روسری‌ها، سعی کردند نقشه خود را عملیاتی کنند، اما با برخورد قاطع دستگاه قضایی و پلیس مواجه شدند و اینکه قانونگذار در قانون برنامه ششم توسعه موادی از این قانون را به موضوع آسیب‌های اجتماعی اختصاص داده، مؤید توجه قانونگذار به این مسأله به عنوان یک امر مهم و کلان است.

عیادت آیت‌الله یزدی از آیت‌الله مومن

آیت‌الله محمد یزدی عضو فقهای شورای نگهبان هم با حضور در بیمارستان از آیت‌الله مؤمن عیادت کرد.

اطلاعیه دادستانی تهران پیرامون حکم محکومیت مدیرعامل موسسه ثامن‌الحجج

در دومین روز از هفته‌ای که سپری شد شاهد انتشار خبرهای‌های مهم دیگری در حوزه حقوقی و قضایی بودیم که از جمله آنها صدور اطلاعیه دادستانی تهران پیرامون حکم محکومیت مدیر عامل موسسه ثامن‌الحجج بود.

به عقیده دادگاه اقدامات متهم موصوف به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیر عامل در عملکرد و اداره شرکت تعاونی مورد بحث از سه منظر بر خلاف اساسنامه شرکت تعاونی ثامن‌الحجج دانش آموختگان سبزوار و قوانین موضوعه بالاخص قانون بخش تعاون جمهوری اسلامی ایران و قانون پولی و بانکی و آیین‌نامه‌های اجرایی آن است.

علی‌هذا دادگاه با توجه به مراتب ماالذکر به استناد بند هـ ماده یک و ماده ۲ و تبصره ۴ آن از قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور و ماده ۲۷ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ متهم موصوف را علاوه بر محرومیت از خدمات دولتی، به تحمل پانزده سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم می‌نماید.»

حکم صادره به شرح فوق، پس از اعتراض محکوم‌علیه ابوالفضل میرعلی در دیوان عالی کشور ابرام گردید و نسبت به نامبرده در حال اجرا است.

گزارش پزشکی قانونی استان تهران درباره وضعیت راننده اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران هم گفت: راننده اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات، سکته قلبی نکرده است.

پرونده شهرداران مجرم با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز نیز گفت: با شهرداران مناطق مختلف کرج در خصوص جمع آوری پسماندهای شهری و حفظ بهداشت و سلامت عمومی برخورد شد و پرونده شهرداران متخلف و مجرم با صدور کیفرخواست به دادگاه صالح ارسال شده است.

ناکامی قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر در خروج وجوه نقد از کشور

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از شناسایی چندین باند بین المللی مواد مخدر که از طریق فضای مجازی به نقل و انتقال وجوه حاصل از مواد مخدر اقدام می‌کردند، خبر داد و گفت: در راستای ضربات موثر به بنیان‌های مالی سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر، ماموران اداره کل اطلاعات استان کرمان پس از انجام اقدامات نظارتی و رصدهای اطلاعاتی دقیق بر روی باندهای بین المللی مواد مخدر که در خارج از استان و در استان‌های غربی و مرکز کشور فعالیت داشتند، موفق به شناسایی چندین باند بین المللی مواد مخدر شدند.

انتقال ۲۲۱ محکوم افغانستانی از ایران به افغانستان

از انتقال ۲۲۱ محکوم افغانستانی به افغانستان خبر داد و با اشاره به سفر دو ماه قبل وزیر دادگستری افغانستان به کشورمان که به دعوت وزیر دادگستری کشورمان صورت گرفت، گفت: وزرای دادگستری دو کشور توافق کردند که حدود ۷۰۰ تن از محکومان افغانستانی تا پایان سال به کشور متبوعشان منتقل شوند که با اعزام هیات کنسولی افغانستان به جمهوری اسلامی و شناسایی محکومان در استان های یزد، فارس، اصفهان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و تهران در مرحله نخست این توافق ۲۲۱ تن از محکومان افغانستانی به کشور متبوعشان منتقل شدند و بزودی تعداد بیشتری از این محکومان به افغانستان منتقل خواهند شد.

بخشی شکایت کند پیگیری می‌کنیم

سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و سی و پنجمین نشست خبری خود با خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره نامه اسماعیل بخشی به وزیر اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات پیگیری می‌کند و قطعا دستگاه قضایی هم اگر شکایت کند وارد می‌شود.

همچنین وی در این جلسه اسامی تعدادی دیگر از کسانی که به اتهام مالی محکوم شدند و حکمشان قطعی شده بودند اعلام کرد.

محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوال ایسنا درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: مرتب مدعی بودند که پول داریم و بر همین اساس به کشورهای مختلف مسافرت شده و چیزی حاصل نشده است.

خللی در کار آملی لاریجانی ایجاد نشده است

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمالش هست که  خود شما رییس قوه شوید؟ گفت: خیر. آن‌چه الان قطعی می‌شود، گفت این است که قطعا بنده نیستم. ریاست قوه ابلاغ جدیدی گرفتند و با حفظ سمت کارها را با قوت انجام می‌دهند و خللی در کارشان ایجاد نشده است و درباره اینکه احتمال می‌دهد چه کسی رییس قوه شود هم گفت که احتمالاتی داده می‌شود ولی قطعی نیست. هر زمان مقام معظم رهبری اعلام کردند همه مطلع می‌شویم‌.

آخرین وضعیت پرونده حقوق‌های نجومی

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده حقوق‌های نجومی، گفت: برای برخی افراد که حقوق بالایی دریافت کردند، مصوبه و توجیه قانونی وجود داشت که این افراد مجرم نیستند و طبق گزارش‌ها حدود ۲۳ میلیارد را پس دادند و عده‌ای هم بودند که با صحنه‌سازی نشان دادند که شرکت‌های زیانده، سودده هستند و حقوق کلان دریافت کردند و پرونده این افراد نیز به دادگاه ارسال شده است و برخی از این افراد هم جرم‌های دیگری دارند.

پرونده محیط زیستی‌ها هنوز تعیین وقت نشده است

وی درباره آخرین وضعیت پرونده محیط زیستی‌ها گفت: این پرونده به دادگاه ارسال شده ولی هنوز تعیین وقت نشده است و وکلا باید بروند و پرونده را مطالعه کنند، زیرا در این پرونده‌ها متهم یا باید وکیل معرفی کند و یا این‌که دادگاه برای آن‌ها وکیل معاضدتی انتخاب کند. این پرونده ۸ متهم دارد و اتهام آنها افساد فی الارض است.

صدور کیفرخواست برای معاون شهردار سابق تهران

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی درباره پرونده عیسی شریفی معاون شهردار سابق تهران گفت: این پرونده  هنوز به مرحله کیفرخواست نرسیده و در تحقیقات مقدماتی است و از بیان جزئیات معذورم.

وی در خصوص تهدید انگلیس برای آزادی نازنین زاغری گفت: اگر قرار است کسی آزاد شود، به آن‌ها ربطی ندارد و انگلیس غلط کرده است.

گزارشی رسیده که ممکن است روند پرونده عراقچی را تغییر دهد

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی درباره پرونده احمد عراقچی گفت: ما دوست داریم پرونده‌ها سریع‌تر رسیدگی شود، اما برخی پرونده‌ها نیاز به کارشناسی دارد و همین روز گذشته برای پرونده احمد عراقچی گزارشی رسیده که اگر صحت داشته باشد روند پرونده تغییر می‌کند. دادگاه این پرونده شروع نشده و در حال مطالعه پرونده هستند و اگر گزارش جدید صحت داشته باشد، فاز جدیدی مطرح می‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری منصوب شد

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دادگستری با حکمی از سوی سید علیرضا آوائی منصوب شد و وی در حکمی علی فرهادی را به سمت معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری منصوب کرد.

نظر هیات منصفه مطبوعات درباره روزنامه شهروند

سخنگوی هیئت منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران گفت: مدیر مسئول روزنامه شهروند به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی با اکثریت آراء متهم را مجرم شناخت و با اکثریت آراء متهم را مستحق تخفیف ندانست.

اجازه نمی‌دهیم حاشیه‌سازی برای نیشکر هفت‌تپه ادامه داشته باشد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: خبرهایی در فضای مجازی منتشر می‌شود که برای شرکت نیشکر هفت‌تپه حاشیه‌سازی می‌کند اما اجازه نمی‌دهیم که این حاشیه‌سازی ادامه داشته باشد.

تمام اموال مفسدان در ابتدای انقلاب، به نفع مردم و بیت‌المال مصادره شد

سخنگوی دستگاه قضا هم با حضور در برنامه بدون توقف که از شبکه سه سیما پخش شد، گفت: قوه قضاییه با مباشرت حکومت تمام اسناد منابع طبیعی و زمین‌های مواتی که با سوءاستفاده از قدرت به نام افراد خاصی در زمان پهلوی و قبل از آن شده بودا باطل و به نفع دولت و مردم مصادره کرد.

پیش‌بینی دوره «سربازان امید» برای جلوگیری از اعتیاد و خودکشی

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان، گفت: به منظور جلوگیری از دو معضل اعتیاد و خودکشی دو دوره «سربازان امید» برای سربازان تمامی نیروهای مسلح در دو حوزه برگزار شده است و دستگاه قضایی علاوه بر کارکرد قضایی خود در برخورد با معتادین مواد مخدر، همگام و پیش‌رو در برنامه‌های فرهنگی در این حوزه فعالیت دارد و در کنار کار قضایی خلا بحث‌های فرهنگی و اجتماعی را به عنوان یکی از دغدغه‌ها در این حوزه احساس می‌کنیم.

چرخه جمع‌آوری و نگهداری معتادان ناقص است

دادستان خرم‌آباد هم گفت: باید پس از رهایی معتادان از مراکز نگهداری، صیانت و مراقبت‌های لازم اعمال شود در غیر اینصورت چرخه کاهش وابستگی و درمان معتادان موفق نخواهد بود.

پرونده سکه ثامن را به بخش اقتصادی وزارت اطلاعات بدهید

وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن نیز اعلام کرد: بهتر است که پرونده به بخش اقتصادی وزارت اطلاعات جهت بررسی امر و ردیابی پول‌ها و اموال ارجاع شود چون حسب محتویات پرونده، متهم ردیف اول دارای سابقه کیفری مشابه بوده و قبلا هم شرکتی را تاسیس کرده، اقدامات مشابهی انجام داده،  پول‌های مردم را دریافت کرده و سپس اعلام ورشکستگی کرده بود. به نظرم با توجه به عدم همکاری متهم و اصل مطلب که استرداد وجوه است و این مساله باعث تصییع حقوق موکلین شده است، شاید ارجاع  موضوع به بخش اقتصادی وزارت اطلاعات جهت بررسی امر و ردیابی پول ها و اموال بتواند کمک مهمی کند زیرا مهم این است که مالباختگان به حقوقشان برسند و شواهد هم نشان می دهد که این پول موجود دارد.

بازداشت کارگر گروه ملی به دلیل فعالیت تشنج‌آمیز در فضای مجازی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان با تایید خبر بازداشت یکی از کارگران گروه ملی فولاد، گفت: این فرد در فضای مجازی فعالیت‌هایی می‌کرد که به زعم ما داشت دوباره جو را متشنج می‌کرد.

عباس حسینی‌پویا در جمع خبرنگاران با اشاره به بازداشت هشت نفر از کارگران گروه ملی فولاد ایران اظهار کرد: دو نفر از این کارگران روز یکشنبه آزاد شدند و بقیه نیز در روزهای آینده آزاد خواهند شد.

پرونده حمید صفت در کمیسیون پزشکی قانونی است

وکیل مدافع حمید صفت گفت: هنوز کیفرخواست پرونده موکلم صادر نشده است.

عسگر قاسمی آقباش در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: پرونده موکلم در کمیسیون پزشکی قانونی در دست بررسی است و هنوز کیفرخواست صادر نشده است.

فقط ۷۰ برند خارجی پوشاک در کشور مجوز فروش دارند

محمد علی اسفنانی مدیر کل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران و معاون سازمان تعزیرات کشور با اشاره به برخورد جدی این سازمان با فروشگاه‌های پوشاک قاچاق گفت: از مجموع برندهای موجود در کشور، ۷۰ برند مجوز دارند و مابقی بصورت غیر قانونی وارد کشور می‌شود و با کسانی که با برندهای خارجی فاقد ثبت در کشور و نمایندگی اقدام به عرضه کالا به مردم می کند مورد برخورد قرار خواهند گرفت.

آزادی ۴ متهم پرونده اداره کل میراث فرهنگی قزوین با قرار وثیقه

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از آزاد شدن ۴ متهم بازداشت شده در پرونده اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با تبدیل قرار بازداشت موقت و تودیع وثیقه خبر داد.

وی افزود: ضمن اینکه برای دو نفر از مدیران، قرار نظارت قضایی مبنی بر عدم حضور آنها در محل کار صادر شده است.

بازداشت عامل آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان نیز از دستگیری دو نفر از عوامل آزار و اذیت یک دختر جوان در سیرجان که فیلم آن در فضای مجازی منتشر شده است، خبر داد و گفت: با دستور رییس کل دادگستری استان کرمان پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود و دستگاه قضائی با عاملان این حادثه  قاطعانه برخورد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر متهم اصلی(ضارب) با صدور قرار بازداشت از سوی  معاون دادستان(قاضی ویژه رسیدگی به جرائم سایبری ) روانه زندان شده، اظهار کرد: در این رابطه شخصی هم که اقدام به فیلمبرداری کرده بود شناسایی و به همراه ضارب اصلی دستگیر شده است.

درخواست اعاده دادرسی محمد نجفی رد شد

وکیل مدافع محمد نجفی -وکیلی که در ارتباط با حوادث دی ماه ۹۶ با حکم دادگاه انقلاب اراک به حبس محکوم شده است- از رد درخواست اعاده دادرسی موکلش در دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: درخواست اعاده دادرسی پرونده محمد نجفی ۱۲ آبان‌ماه به دیوان عالی کشور ارائه شده و ۱۰ دقیقه بعد برای ما پیامک آمده که پرونده ایشان در اراک به اجرای احکام رفته است که این موضوع برخلاف نص صریح قانون است چون باید متهم احضار می‌شد اما صبح فردای تقاضای اعاده دادرسی وی دستگیر و برای اجرای حکم به زندان برده شد.

تعیین وقت رسیدگی به پرونده هنگامه شهیدی در دادگاه تجدیدنظر

وکیل مدافع هنگامه شهیدی هم از تعیین وقت رسیدگی به  پرونده موکلش در دادگاه تجدیدنظر خبر داد.

بازداشت رئیس یک سازمان وابسته به وزارت کشاورزی در مشهد به اتهام مالی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی هم از بازداشت رئیس یکی از سازمان‌های استانی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی در مشهد خبر داد و گفت که این فرد به همراه یکی از معاونان این سازمان به اتهام جرایم مالی در مشهد بازداشت شدند و اقدامات قانونی لازم در خصوص این پرونده در جریان است.

دستور رییس قوه قضاییه به دادستان کل کشور برای بررسی ادعای اسماعیل بخشی

در سومین روز از هفته‌ای که سپری شد، رئیس قوه قضاییه با اشاره به انتشار برخی شایعات و ادعاها درباره شکنجه یکی از کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت تپه، به دادستان کل کشور دستور داد که با اعزام تیمی مستقل به منطقه، ابعاد مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار دهد و گزارش آن را هر چه سریع تر به اطلاع مردم برساند.

آزادی ۵۰ تن به همت انجمن حمایت از زندانیان قم

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان قم هم گفت که انجمن حمایت از زندانیان قم با استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله کمک‌های نقدی خیرین، درآمدهای جاری و نیز تلاش‌های مجدانه مددکاران توانسته با پیگیری‌های مستمر در جلب رضایت شکات، موجبات آزادی ۵۰ تن از محکومین را طی چهار ماه اخیر فراهم آورد.

بازداشت کلاهبردارن ۱۰۰۰ میلیاردی خرید و فروش خودرو در کرج

در پایان سومین روز این هفته  – دوشنبه – دادستان کرج هم از انهدام باند کلاهبرداری شبکه‌ای در قالب خرید و فروش خودرو در استان البرز خبر داد و گفت: این پرونده تاکنون بیش از ۱۵۰ شاکی داشته و هر روز به تعداد شاکیان اضافه می‌شود.

هیئت ویژه دادستانی کل کشور برای بررسی ادعای اسماعیل بخشی به خوزستان رفت