شما می توانید جهت مشاوره حقوقی تلفنی با وکلای پایه یک با بیش از پانزده سال تجربه و طرح مشکلات و سوالات حقوقی خود در مورد شکایت از پزشکان متخلف و سایر دعاوی حقوقی و کیفری ، در تمام ساعات شبانه روز حتی ایام تعطیل ، با تلفن ثابت با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۸۳۵ تماس بگیرید.

نحوه شکایت از پزشک به جهت دریافت ویزیت غیر قانونی

سوال

سه روز پیش برای پیگیری مشکل نازایی به پزشک زنان مراجعه کردم و بعد از معاینه ، پزشک در دفترچه ام داررهایی نوشت و اظهار داشت همسر شما هم نیاز به دادن آزمایش دارد چون دفترچه شوهرم همراهم نبود از وی درخواست کردم روز بعد دفترچه را بیاورم تا وی آزمایش را بنویسد .

روز بعد هنگام مراجعه ، علی رغم اینکه در کمتر از یک دقیقه پزشک صرفا آزمایش را فقط در دفترچه همسرم نوشت منشی وی اعلام کرد می بایست مجددا چهل هزار تومان حق ویزیت پرداخت کنم و بعد از کمی جر و بحث مجبور به پرداخت شدم . آیا این درخواست قانونی است ؟ اگرخلاف قانون است چگونه می توانم از پزشک شکایت کنم ؟

پاسخ وکیل

وزارت بهداشت در این خصوص بخشنامه ای در سال ۷۹ صادر و بر مبنای آن معاون درمان و دبير شوراي‌عالي بيمه خدمات درماني وقت اعلام نمود که صرفاً براي ديدن نتيجه آزمايش‌ها و راديوگرافي نبايد ويزيت جداگانه‌اي پزشک از از بيمار دريافت ‌کند. لذا چنانچه پزشك براي نوشتن آزمایش یا ملاحظه نتيجه آزمايش‌ها و راديوگرافي، بيمار را مجددا مورد ارزيابي، معاينه يا درمان قرار ندهد حق دريافت ويزيت مجدد ندارد .

شما می توانید از طریق تماس با سامانه ۱۶۹۰ شکایت خود را از پزشک متخلف مطرح و موضوع را پیگیری نمایید .