امکان اعتراض مجدد به نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ۹۸

 

علی بهادری جهرمی:با پرداخت ۵۰ هزار تومان برای هر درس می‌توانید درخواست بازبینی حضوری کارنامه خود را ثبت کنید

به نفرات آخر قبولی برای بالا رفتن از این مرحله ارفاق شده است

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه با تشریح فرایند رسیدگی به اعتراضات داوطلبان مرحله تستی آزمون سال ۱۳۹۸ این مرکز،‌ از ایجاد سامانه‌ای برای ثبت اعتراض مجدد به نتایج خبر داد.

به گزارش اختبار، علی بهادری جهرمی در ویدئویی که در صفحه اینستاگرام خود بارگذاری کرده، ضمن تأکید بر «امنیت فوق‌العاده زیاد» برگزاری این آزمون، با اشاره به برخی اعتراضات نسبت به نمرات اعلامی گفت:

داوطلبان بر اساس دفترچه‌سؤالات و پاسخنامه اعلامی از سوی این مرکز، نمره‌ی خود در این آزمون را حساب کرده‌اند اما این نمره‌ها الزاماً نمره واقعی داوطلب نبوده زیرا ممکن است داوطلبان گزینه‌ی انتخابی خود را درست به یاد نداشته باشند یا گزینه‌ی صحیح را جابجا انتخاب کرده‌اند و…

همه اعتراضات با نظرات ناظران مرکز وکلای قوه قضاییه توسط دانشگاه پیام نور بررسی شد.

برای اطمینان بیشتر قریب به ۱۰۰ برگه به صورت رندوم دستی از سوی همکاران ما در این مرکز تصحیح شد که حدود ۷۰ مورد با حضور شخص داوطلب بود. به‌خصوص مواردی که اعتراضات مهمی مطرح بود، برای مثال داوطلبی مدعی بود درسی را پاسخ داده اما در کارنامه برای او «سفید» ثبت شده یا سؤالات درسی را پاسخ نداده و درصد منفی برای او محاسبه شده است.

همه موارد به دقت بررسی شد و همانطور که پیش‌بینی شده بود، چون تصحیح برگه‌ها به شیوه سیستمی انجام شدخ هیچ‌کدام از اعتراضات وارد نبود.

درواقع در تصحیح پاسخنامه‌ها به شکلی عمل شده که به همگی داوطلبان به نوعی ارفاق صورت گرفته است و هیچ‌کس نمی‌تواند اثبات کند در حق او ظلمی رخ داده است.

کسانی که فکر می‌کنند باید قبول می‌شده‌اند،‌ تراز خود را با تراز نفرات آخر قبولی مقایسه نکنند و به درصدهای خودشان توجه کنند. چون نفرات آخر قبولی‌ها کسانی هستند که به آنها ارفاق‌هایی صورت گرفته تا به مرحله بعد راه پیدا کنند.

البته در ثبت برخی اطلاعات مثل سهمیه ایثارگری موارد اشتباهی بود که اعلام شده و پس از استعلام از ستاد کل نیروهای مسلح اعمال خواهد شد.

طبق آیین‌نامه مرکز،‌ فرایند رسیدگی به اعتراض می‌بایست همینجا تمام و برگه‌ها امحاء شود، اما چون من طرفدار جدی شفافیت هستم، یک درخواست عجیب و غیرطبیعی از همکارانم خودم طرح کردم و آنها هم پذیرفتند.

با اینکه ما یقین داریم هیچ خطایی صورت نگرفته است، یک مرحله‌ی اعتراض فوق‌العاده برای داوطلبان قرار می‌دهیم. البته من به داوطلبان چنین توصیه‌ای نمی‌کنم. اما اگر اصرار دارید، سامانه‌ای ایجاد می‌کنیم به زودی که با اخذ هزینه‌ای ۵۰ هزارتومان برای هر درس، اعتراضش بررسی شود.

پس از ثبت این اعتراض، پیامکی برای داوطلب ارسال و او به مرکز دعوت می‌شود تا در حضور خودش پاسخنامه‌اش مجدداً بررسی شود.

اگر اعتراضش وارد بود،‌ این هزینه به داوطلب بازگردانده می شود.

زمان ایجاد این سامانه به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.