تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری خط قرمز ماست

رئیس کل دادگستری استان تهران با تاکید بر حمایت جدی دستگاه قضایی بویژه دادگستری کل استان تهران از تولیدکنندگان و صنایع، گفت: تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری جوانان و کارگران خط قرمز ماست و با این رویه بصورت جدی مقابله خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری کل استان تهران محمدجواد حشمتی مهذب در نشست مشترک با تولیدکنندگان و صنعتگران فعال در شهرک‌های صنعتی استان تهران با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید طی سخنانی اظهار کرد: در سال حمایت از تولید همه بخش‌های مختلف باید در خدمت تولیدکنندگان در شهرک‌های صنعتی استان تهران باشند و در این راستا ما با تمام اختیارات و امکاناتی که داریم حمایت جدی دستگاه قضایی و بویژه دادگستری کل استان تهران را اعم از روسای دادگستری و دادستان‌های عمومی و انقلاب شهرستان‌ها و حوزه های قضایی بخش از تولید کنندگان و صنایع اعلام می کنیم.

وی رسیدگی ویژه به مشکلات واحدهای تولیدی را مورد تاکید قرار داد و متذکر شد: ضرورت دارد این جلسات با حضور کلیه مدیران موظف استانی و بویژه  ادارات مالیات و محیط زیست تشکیل گردد و مدیران مربوطه نیز با اختیارات قانونی که دارند از این قابلیت‌ها به نحو احسن در راستای رفع مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی استفاده نمایند.

رییس کل دادگستری استان تهران افزود: دعاوی مختلفی له و علیه صاحبان صنایع در واحدهای قضایی طرح می‌گردد و مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری که ما تابع محض معظم له می باشیم و همچنین دستورالعمل ریاست محترم قوه قضائیه در این رابطه باید بطور ویژه مسائل و مشکلات آنان به سرعت و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد و هیچ مدیری نباید بدون جهت احضار و وقت آنان تلف شود؛ چرا که ضرورت دارد حضور آنان متمرکز در واحدهای تولیدی به کار و فعالیت و تدبیر باشد و سعی کنند تا مشکلات خودشان را مرتفع نمایند.

حشمتی خاطر نشان کرد: تعطیلی واحدهای تولیدی، بیکاری جوانان و کارگران خط قرمز ماست و با این رویه بصورت جدی مقابله خواهیم نمود و دادستان های ما که حوزه قضایی آنان مرتبط با شهرک‌های صنعتی است باید از طریق ضابطین از واحدهای تولیدی و صنعتی مراقبت و حفاظت نمایند، بویژه واحدهایی که خواهران ما که ناموس ما هستند در آن واحدها شاغل می باشند.

وی بر تشکیل مستمر این جلسات تاکید کرد و متذکر شد: باید از طریق پیگیری جدی، رفع مشکلات واحدهای تولیدی در محل استقرار آنان از مجرای قانونی دنبال شود و ضرورت دارد برای حل و فصل مشکلات این واحدها از طریق گفت‌وگوی سازنده، اقدامات جدی از طریق مدیران این شهرک‌های صنعتی صورت پذیرد و در شرایط خاص کنونی و جنگ اقتصادی همه ما با تمام امکانات حامی واحدهای تولیدی باشیم.

رییس کل دادگستری استان تهران در خاتمه تاکید کرد: بحث واردات بی رویه از جمله نگرانی‌های همه ماست و در راستای حمایت از تولیدکنندگان به نهادهای دولتی از جمله وزارت صمت و گمرک اعلام خواهیم نمود که مجوز واردات کالاهای خارجی که در داخل کشور تولید می شود را ممنوع نمایند و با این رویه اشتباه مقابله خواهیم کرد و حسن همکاری تمام تولیدکنندگان با دستگاه قضایی مورد نیاز می باشد.

در ابتدای این نشست پرنیان مدیر عامل شهرک‌های صنعتی استان تهران، گزارشی از آخرین وضعیت واحدهای تولیدی در سطح استان و مشکلات مطروحه به جمع حاضر ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه که با هدف رفع موانع تولید و ایجاد تعامل مشترک میان دستگاه قضایی و صاحبان صنایع تولیدی و صنعتی مستقر در استان تهران برگزار شد تعدادی از فعالان حوزه‌های تولیدی، مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

همچنین طی این نشست جمعی از مدیران عامل شهرک‌های صنعتی استان تهران اعم از دولتی و غیر دولتی به بیان مسائل و مشکلات پیش روی تولیدکنندگان و صنایع پرداختند و بدنبال آن نیز تعداد دوازده نفر از فعالان تولیدی و صنعتی، دیدگاه‌ها و مسائل و مشکلات خود را از جمله در زمینه رفع موانع قانونی از طریق اصلاح قوانین و رویه‌های اجرایی ارگان‌های دولتی نظیر ادارت بیمه، مالیات و محیط زیست و همچنین قانون ارزش افزوده و قاچاق کالا را بیان کردند.