نهایی شده  طرح جامع وکالت تا یک ماه آینده 

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی  با بیان این که «طرح جامع وکالت تا یک ماه آینده نهایی می‌شود»، گفت: این طرح بیش از ۲۰ ماده دارد و تلاش شده است در بررسی آن دیدگاه های مختلف لحاظ شود.

محمدعلی پور مختار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کارگروهی در کمیسیون حقوقی و قضایی در حال بررسی طرح جامع وکالت است که موارد اختلافی بسیاری در آن وجود دارد، تلاش شده تا در جلسات مکرر این موارد اختلافی رفع شود، لذا امیدواریم که تا یک ماه آینده کار جمع بندی این طرح نهایی شده و وارد مرحله بررسی در کمیسیون شود.

وی با یاد آوری این که در حال‌ حاضر کارگروهی در کمیسیون حقوقی مشغول بررسی طرح جامع وکالت است، خاطرنشان کرد: این طرح بیش از ۲۰ ماده دارد که تلاش شده است در بررسی آن دیدگاه های مختلف لحاظ شود.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: قرار نیست که هر کسی که رشته حقوق می خواند وکیل شود. سالانه ۵۰۰ هزار نفر فارغ التحصیل حقوق وجود دارد اما طبیعتا امکانی وجود ندارد که سالانه ۵۰۰ هزار وکیل داشته باشیم. از سوی دیگر انتخاب هم باید بر اساس مباحث علمی باشد که در این طرح تمامی این موارد لحاظ شده است.