مکاتبه کمیسیون اصل ۹۰ با وزارتخانه‌های مربوطه برای اعلام آمار کشته‌شدگان حوادث آبان‌ماه

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به مکاتبه این کمیسیون با وزارتخانه‌های مربوطه برای اعلام آمار کشته‌شدگان حوادث آبان‌ماه، از تشکیل کمیته‌ای در این کمیسیون برای بررسی این حوادث خبر داد.

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ گفت: در این جلسه در مورد تشکیل پرونده مربوط به حوادث بعد از گرانی بنزین بحث‌هایی صورت گرفت. همچنین با سران سه قوه مکاتباتی شده و سوالاتی درباره نحوه اجرای مصوبه مدیریت سوخت و عدله کارشناسی آن صورت گرفته  است. همچنین در مکاتباتی با وزارتخانه‌های اطلاعات، کشور و بهداشت توضیحات و آماری از کشته‌شدگان، بازداشت‌شدگان، تعداد مصدومین، میزان خسارات وارده و هزینه‌های تحمیل شده در اثر قطعی اینترنت نیز خواسته شده است.

پارسایی یادآور شد: در این جلسه همچنین تصویب شد کمیته‌ای در کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی حوادث آبان‌ماه تشکیل شود که این کمیته شامل سه یا چهار عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰، سه نفر به پیشنهاد سه فراکسیون سیاسی مجلس و همچنین یک نماینده از کمیسیون‌های مرتبط است که این کمیته بعد از معرفی نمایندگان تشکیل خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ ادامه داد: کمیته بررسی حوادث آبان‌ماه بازدیدهای میدانی از چند استان و شهر محل درگیری‌ها خواهد داشت، با بازداشتی‌ها و خانواده آسیب‌دیدگان و جانباختگان ملاقات خواهد کرد و در نهایت سعی می‌کند با دقت و در زمان کوتاه گزارش خود را تهیه کند تا پاسخی به ابهامات افکار عمومی در این باره ارائه کند.