آیت الله سبحانی : بنده کراراً گفته‌ام مهریه عندالمطالبه خلاف شرع است

 آیت الله سبحانی با اشاره به استفتائات مهریه و اقدامات رئیسی گفت: بنده کراراً گفته‌ام مهریه عندالمطالبه خلاف شرع است و قرار شد با پیگیری ایشان، لایحه‌ای به مجلس ارائه شود تا عندالاستطاعه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در جریان سفر به استان قم با حضرت آیت‌الله‌العظمی سبحانی مرجع عالیقدر شیعیان دیدار و گفتگو کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان رویکرد متفاوت قوه قضاییه نسبت به گذشته در مبارزه با فساد، اظهار داشت: آیت‌الله رئیسی، پرچم مبارزه با فساد را برافراشته و این مسئله در سراسر کشور آثار و برکات زیادی داشته و باعث ایجاد اعتماد عمومی نسبت به قوه قضاییه و نظام شده است.

وی افزود: همان‌طور که استحضار دارید سازمان بازرسی کل کشور، نقش بی‌بدیلی در مبارزه با فساد و اصلاح دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور دارد و به واسطه شناخت آیت‌الله رئیسی از این سازمان، در دوره جدید مأموریت‌های جدیدی به آن محول می‌شود.

درویشیان با اشاره به اقدامات سازمان و با تأکید بر اهمیت پیشگیری از تخلف و فساد تصریح کرد: همکاران بنده در سراسر کشور در زمینه پیشگیری از وقوع تخلف و فساد، اقداماتی انجام می‌دهند تا انحرافی از قوانین رخ ندهد، اما اگر فردی به هشدارها و تذکرات توجه نکرد و به بیت‌المال دست درازی کرد حتماً با وی برخورد قاطع و جدی خواهد شد؛ بنابراین در وهله اول پیشگیری و در وهله بعدی مبارزه با فساد در دستور کار ماست.

وی با تأکید بر پیگیری ویژه مشکلات استان قم توسط سازمان بازرسی، خاطرنشان کرد: شرایط قم نسبت به باقی استان‌ها با توجه به اینکه مرکز انقلاب و پایگاه تشیع است، متفاوت است و حساسیت ویژه‌ای دارد و به همین تناسب مسائل و مشکلات قم را به صورت ویژه دنبال می‌کنیم.

درویشیان خطاب به آیت‌الله العظمی سبحانی اظهار داشت: رهنمودها و فرمایشات حضرتعالی راهگشای ماست و امیدواریم با دعای خیر شما از عهده این مسئولیت سنگینی که در این شرایط حساس بر عهده گرفتیم به خوبی بربیاییم.

آیت‌الله العظمی سبحانی نیز ضمن خیرمقدم و خوش‌آمدگویی به رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت:  بسیاری از مشکلات کشور ناشی از فساد موجود در ادارات است؛ گروهی هستند که نه تنها به وظایف خود عمل نکردند، بلکه حتی برخلاف مسیر تعیین شده قدم برداشتند.

آیت‌الله العظمی سبحانی با اشاره به اقدامات ده ماهه آیت‌الله رئیسی در دوران تصدی دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: الحمدلله آقای رئیسی به صورت بنیادی عمل می‌کند و دگرگونی در سیستم قضایی و اداری کشور را دنبال کرده است و ان‌شاءالله موفق شوند و به حداکثر صلاح برسند.

وی با بیان اینکه غالب استفتائات از بنده مرتبط با مهریه است، گفت الحمدلله آقای رئیسی این مشکل را حل کرد. بنده کراراً گفته‌ام مهریه عندالمطالبه خلاف شرع است و قرار شد با پیگیری ایشان، لایحه‌ای به مجلس ارائه شود تا عندالاستطاعه شود.

آیت‌الله العظمی سبحانی خطاب به رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: مسئولیت بزرگی بر عهده گرفته‌اید از خداوند استمداد بخواهید که برای انجام این مسئولیت، به شما قوت بدهد و توصیه می‌کنم از افراد زیرک و باهوش استفاده کنید تا فساد در کشور قلع و قمع شود.