ارائه تسهیلات ویژه به زندانیان غیرعمد مناطق سیل‌زده

جولایی گفت: در راستای حمایت از مردم مناطق سیل زده، ارائه تسهیلات ویژه به زندانیان جرایم غیرعمد مورد موافقت اعضای هیات مدیره ستاد دیه کشور قرار گرفت.

 سید اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: در راستای حمایت از مردم مناطق سیل زده، ارائه تسهیلات ویژه به زندانیان جرایم غیرعمد مورد موافقت اعضای هیات مدیره ستاد دیه کشور قرار گرفت.

جولایی گفت: ستاد دیه مجموعه‌ای مردمی است که رسالت آن با اعتبار دریافتی از جانب خیرین بر رفع مشکل آن‌هایی توجه دارد که ناخواسته راهی حبس شده و در ادامه به دلیل عدم پشتوانه مالی ماه‌ها و بعضا برخی سال‌ها در زندان می‌مانند.

وی افزود: دریافت اخبار تلخ حاکم در برخی شهر‌ها و روستا‌ها بر آن داشت تا با تشکیل جلسه فوق‌العاده برای حل مصائب خانواده‌هایی که در کنار معضل سیلاب به دلایلی، چون بدهی مالی (غیرکلاهبرداری) بستگان آن‌ها گرفتار حبس شده تسهیلات ویژه و فوری قائل شویم.

وی افزود: برای همین منظور با هماهنگی صورت گرفته ضمن مشارکت حداکثری در امر امدادرسانی، نمایندگی ستاد دیه در استان‌های گلستان، مازندران، لرستان، خوزستان و فارس موظف شدند ضمن شناسایی محبوسان واجد شرایط، صرف نظر از قیود مندرج در شیوه‌نامه‌های مربوط به پرداخت تسهیلات نسبت به آزادی محکومان یاد شده اقدام کنند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور تاکید کرد: درگیری اقارب نسبی و سببی درجه اول این دسته از زندانیان در امر مقابله با بحران ناشی از سیل و همچنین تایید ستاد مدیریت بحران تنها شروط بهره‌مندی از این امکان تعریف شده‌اند.