بررسی طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه در کمیسیون قضایی مجلس

 

طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه در جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حسن نوروزی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون حقوقی سه ماده از لایحه مالکیت فکری، ادبی و هنری مربوط به حقوق گویندگان، تهیه کنندگان دیداری و شنیداری صدا وسیما مورد بحث قرار گرفت و تصویب شد.

وی افزود: موضوع بعدی بحث انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه بود که البته در کمیسیون رای نیاورد ولی بحث نظارت بر زندان‌ها مانند نظارت بر صدا و سیما مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رای آورد؛ یعنی هیئتی ایجاد شود که  مانند هیئت نظارت بر عملکرد صدا و سیما بر زندان‌ها نظارت کند اما این که این هیئت متشکل از چه سازمانی باشد و یا کم و کیف و جزئیات آن چگونه باشد در کمیته تخصصی به بحث گذاشته می‌شود.

عبدالکریم حسین‌زاده طراح طرح انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه نیز در گفت‌وگو با ایسنا در توضیحاتی تکمیلی در این باره گفت: جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی با حضور اعضای کمیسیون، نماینده قوه قضاییه و من به عنوان نماینده طراحان تشکیل شد. موافقان و مخالفان هر کدام اظهارنظر کردند و در پایان مقرر شد کمیته‌ای متشکل از آقایان پورمختار، فتحی و تجری از کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، طهماسبی نماینده قوه قضاییه و من به عنوان نماینده طراحان برای بررسی موضوع تشکیل شود.

حسین‌زاده اظهار کرد: این کمیته ظهر روز یکشنبه راجع به این طرح و اصلاحات مورد نیاز آن به بحث و بررسی می‌پردازند.